Сертифікати компанії
 Сертифікати співробітників
 Сертифікати продукції
 Сервери
 Віртуалізація і СЗД
 Мережеве обладнання
 Управління серверами
 Термінальні рішення і безпека
 Каталог продукції
 Прайси
ONIX
мапа сайту

ПРО КОМПАНІЮ ПРОДУКЦІЯ ДИСТРИБУЦІЯ КОРИСНЕ ПІДТРИМКА КОНТАКТИ
VMware vSphere (ESX/ESXi)

VMware vSphere (ESX/ESXi)


VMWare vSphere є кращою на сьогоднішній день системою для віртуалізації серверів. Розглянемо детальніше існуючі редакції цього ПЗ.

vShpere Hypervisor (ESXi)

Гіпервізор vSphere Hypervisor (ESXi) є безкоштовним продуктом. Це - той самий гіпервізор, котрий використовується в платних редакціях vSphere, просто, більшість функцій в ньому не активні. Є ідеальним рішенням для розгортання віртуалізації системи в межах одного фізичного сервера. У версії 5.5 знято обмеження обсягу оперативної пам'яті фізичного сервера (до версії 5.5 безкоштовний vSphere Hypervisor підтримував лише 32GB оперативної пам'яті).

Ви можете використовувати скільки завгодно безкоштовних копій ESXi на різних серверах, але при кількості серверів >1, незамінним засобом є vCenter Server, котрий розповсюджується як окремий програмний продукт, а також є у деяких редакціях vSphere.
Останнє порівняння редакцій vSphere наведено тут: VMware vSphere compare.
Розглянемо їх докладніше:

vSphere Essentials Kit
vSphere Essentials Plus Kit
vSphere Standard
vSphere Enterprise
vSphere Enterprise Plus

Вартість vSphere в залежності від кількості процесорів

vSphere Essentials

Обмеження: 3 фізичних сервера, 2 процесора на сервер.
Включає в себе: vCenter Server for Essentials, Update Manager, vStorage APIs for Data Protection.

Прекрасне рішення початкового рівня при кількості фізичних серверів від одного до трьох.
Порівняно з безкоштовним ESXi Ви отримуєте:

 • Централізоване керування серверами ESXi та віртуальними машинами (vCenter);
 • Моніторинг та встановлення оновлень для серверів vSphere ESXi (Update Manager);
 • Можливість використовувати спеціалізоване ПЗ для резервного копіювання та відновлення даних як, наприклад Veeam Backup & Replication - найкраще своєрідне рішення для VMWare vSphere (vStorage APIs for Data Protection).
 • Можливість придбати Veeam Essentials - повноцінне рішення від Veeam за пільговою ціною;
Вартість:
Ліцензія на три сервери: 28290 грн. + обов'язкове придбання підтримки
Оновлення ПЗ на 1 рік: 4100 грн.
Оновлення ПЗ на 3 роки:

vSphere Essentials Plus

Обмеження: 3 фізичних сервера, 2 процесора на сервер.
Включає в себе: функціональність Essentials + High Availability, vMotion, Data Protection, vShield Endpoint, vSphere Replication.

Рішення, що дозволяє організувати повністю стійкий до відмови кластер з трьох двопроцесорних серверів і загального дискового масиву, забезпечивши безперебійну роботу всіх запущених на ньому віртуальних машин. Може скластися враження, що три сервери - е так і багато в плані продуктивності. Проте таке враження - хибне. Подивіться на графік добового завантаження процесора Xeon X3470 при роботі на ньому одному з усіх production серверів (термінал, 1С на MSSQL, файл-сервер, 2 x AD, Exchange, www) компанії з 20-ма користувачами, що працюють у термінальному режимі. У робочий час він у середньому завантажений на 50% і це далеко не найпродуктивніший процесор (SPEC int_rate: 128).
Кластер із трьох двопроцесорних серверів з восьмиядерними процесорами Xeon E5-2650 (SPEC int_rate: 276) і вище, достатнім об'ємом пам'яті та швидким дисковим масивом можуть забезпечити безперебійну роботу серверів підприємства з кількістю робочих місць 200+.

Порівняно з vSphere Essentials Ви отримаєте :

 • вбудовану функціональність резервного копіювання віртуальних машин та швидкого їх відновлення як на рівні дисків, так і на рівні файлів гостьових ОС(Data Protection);
 • мінімізація часу проста через апаратні збої: при відмові фізичного сервера, всі віртуальні машини, що працювали на ньому, будуть автоматично перезапущені на працюючих серверах (High Availability);
 • можливість переміщати працюючі віртуальні машини між фізичними серверами без переривання їхньої роботи (vMotion);
 • можливість використання антивірусу на рівні гіпервізора без необхідності його встановлення на гостьові ОС (vShield Endpoint);
 • можливість реплікації віртуальних машин на віддалений майданчик (vSphere Replication);
Вартість:
Ліцензія на три сервери: 256455 грн. + обов'язкове придбання підтримки
Оновлення ПЗ + підтримка Basic 8/5 на 1 рік: 56990 грн.
Оновлення ПЗ + підтримка Basic 8/5 на 3 роки:

vSphere Standard

Обмеження: немає
Включає в себе: функціональність Essential Plus без vCenter, Fault Tolerance, Storage vMotion, Hot Add

Ця редакція не має обмежень на кількість серверів і кількість процесорів на сервері. По суті - базова редакція за кількістю серверів >3. Також це початкова редакція, що дозволяє використовувати ПЗ для віртуалізації десктопів VMWare View спільно з віртуалізацією серверів.

Також дана редакція дозволяє досягнути повної відсутності простою в роботі критично важливих віртуальних машин. Функціональність Fault Tolerance забезпечує паралельне виконання двох копій віртуальної машини на різних серверах. У разі відмови одного із серверів друга копія віртуальної машини продовжить роботу на другому сервері. Причому відбувається це абсолютно прозоро та без переривання роботи користувачів чи серверів, які працюють із цією віртуальною машиною.

Ще додано функція Storage vMotion, яка дозволяє перенести диски віртуальної машини на інший фізичний носій, не перериваючи роботи віртуальної машини.

Порівняно з vSphere Essentials Plus Ви отримаєте:
 • відсутність обмежень на кількість серверів;
 • можливість паралельного виконання двох копії віртуальної машини різних серверах (Fault Tolerance);
 • можливість переміщати диски віртуальних машин на інший дисковий носій без переривання роботи (Storage vMotion);
 • можливість додавати пам'ять та процесори віртуальним машинам "на гарячу" (Hot Add);

Вартість:
Ліцензія на кожний процесор: 60680 грн. + обов'язкове придбання підтримки
Підтримка 8/5 на 1 рік: 17630 грн.
Підтримка 24/7 на 1 рік:
vCenter Server придбається окремо і є обов'язковим.

vSphere Enterprise Plus

Обмеження: Нет
Включає в себе: Standard + Distributed Resources Scheduler (DRS), Distributed Power Management (DPM), Virtual Serial Port Concentrator, Big Data Extensions, Reliable Memory, Flash Read Cache, Storage I/O Control, Network I/O Control, Storage DRS and Profile-Driven Storage, Distributed Switch, Host Profiles and Auto Deploy.

Найфункціональніша редакція vSphere. Особливу увагу хотілося б приділити функціональності Flash Read Cache, яка з'явилася у версії 5.5. Це - SSD-кешування на рівні гіпервізора.. Якщо раніше SSD-кешування можна було виконувати лише на рівні RAID-контролера сервера чи СЗД, тепер це можна буде робити лише на рівні гіпервізора. Встановивши SSD в сервери ESXi і налаштувавши кешування даних, що часто читаються, можна значно (в десятки разів) підвищити продуктивність окремих додатків, при цьому значно знизивши навантаження на основну дискову систему. Докладніше про цю функціональність написано тут: VMWare vSphere Flash Read Cache.

Дві інші важливі функції - Storage I/O Control та Network I/O Control, що дозволяють встановлювати віртуальним машинам обмеження та пріоритети на мережні та дискові ресурси. В інших редакціях їх можна встановлювати лише на ресурси CPU и RAM.

Вартість:
Ліцензія на кожний процесор: 218940 грн. + обов'язкове придбання підтримки
Підтримка 8/5 на 1 рік: 48790 грн.
Підтримка 24/7 на 1 рік:
vCenter Server придбається окремо і є обов'язковим.

© 2001-2024 Onix